Конфорович Андрій Григорович (1961)

Деталі

Андрій Григорович Конфорович, випускник 1961 року

декан фізико-математичного факультету КДПІ імені О.М. Горького (1972-1982).

Андрій Григорович народився 21 грудня 1923 року в с. Буда-Бобинщська Бородянського району Київської області. Після закінчення школи служив в армії, брав участь у Великій Вітчизняній війні, нагороджений 4 медалями. В 1947 –  1956 роках працював на робітничих посадах кількох комбінатів та заводів.

У 1961 році закінчив фізико-математичний факультет Київського державного педагогічного інституту імені О.М. Горького за спеціальністю викладач математики і креслення. З 1960 року розпочав педагогічну діяльність – працював учителем математики і креслення Клавдієвської вечірньої школи робочої молоді (1960 - 1962) і асистентом кафедри елементарної математики та методики математики КДПІ імені О.М. Горького (1960 - 1963), старший викладач і заступник декана фізико-математичного факультету (1967-1972), доцент кафедри математики та методики викладання математики і декан фізико-математичного факультету КДПІ імені О.М. Горького (1972-1982).

В 1963-1966 рр. – аспірант кафедри елементарної математики і методики математики (науковий керівник Бугай А.С.). Кандидатську дисертацію на тему “Русская и украинская научно-популярная литература по математике. (Ее история и значение в воспитании интереса к математике)” захистив у 1967 р., а в 1970 р. – отримав вчене звання доцента.

Основним напрямом методичної і наукової діяльності А.Г. Конфоровича стали історія математики та популяризація математичних знань. У його доробку понад 200 друкованих праць. Вони присвячені математичній підготовці учнів, олімпіадам з математики, аналізу науково-популярної літератури з математики і кібернетики, застосуванням математики, питанням історії математики, математичним іграм і головоломкам. Основні з них: “Математичні вечори у восьмирічній школі ” (1974, у співавторстві), “Остроградський” (1980, у співавторстві), “Дорогами Унікурсалії”(1981, у співавторстві),  “Визначні математичні задачі”(1981), “Колумби математики” (1982),  “Математична мозаїка” (1982),  “Математичні софізми і парадокси” (1983, у співавторстві) “Математика служить людині” (1984), “ Історія розвитку математики. Альбом.” (1987, у співавторстві) “Добрий день, Архімеде!” (1988, у співавторстві), “У пошуках інтеграла” (1990).

Майже 20 років А. Г. Конфорович був заступником відповідального редактора і активним дописувачем збірника науково-популярних статей “ У світі математики”. На його сторінках він опублікував багато цікавих і актуальних статей, значна частина яких стосувалася життєвого і творчого шляху визначних математиків. Це статті: “Нільс Генрік Абель”, “Леонард Ейлер”, “Готфрід Вільгельм Лейбніц”, “Ісаак Ньютон” та інші.

Науково-популярні публікації А. Г. Конфоровича і в наш час широко використовуються учнями, студентами і  вчителями в Україні та за її межами.

   

Всього відвідувань

8547276

   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ