Конфорович Андрій Григорович (1961)

Андрій Григорович Конфорович, випускник 1961 року

декан фізико-математичного факультету КДПІ імені О.М. Горького (1972-1982).

Андрій Григорович народився 21 грудня 1923 року в с. Буда-Бобинщська Бородянського району Київської області. Після закінчення школи служив в армії, брав участь у Великій Вітчизняній війні, нагороджений 4 медалями. В 1947 –  1956 роках працював на робітничих посадах кількох комбінатів та заводів.

У 1961 році закінчив фізико-математичний факультет Київського державного педагогічного інституту імені О.М. Горького за спеціальністю викладач математики і креслення. З 1960 року розпочав педагогічну діяльність – працював учителем математики і креслення Клавдієвської вечірньої школи робочої молоді (1960 - 1962) і асистентом кафедри елементарної математики та методики математики КДПІ імені О.М. Горького (1960 - 1963), старший викладач і заступник декана фізико-математичного факультету (1967-1972), доцент кафедри математики та методики викладання математики і декан фізико-математичного факультету КДПІ імені О.М. Горького (1972-1982).

В 1963-1966 рр. – аспірант кафедри елементарної математики і методики математики (науковий керівник Бугай А.С.). Кандидатську дисертацію на тему “Русская и украинская научно-популярная литература по математике. (Ее история и значение в воспитании интереса к математике)” захистив у 1967 р., а в 1970 р. – отримав вчене звання доцента.

Основним напрямом методичної і наукової діяльності А.Г. Конфоровича стали історія математики та популяризація математичних знань. У його доробку понад 200 друкованих праць. Вони присвячені математичній підготовці учнів, олімпіадам з математики, аналізу науково-популярної літератури з математики і кібернетики, застосуванням математики, питанням історії математики, математичним іграм і головоломкам. Основні з них: “Математичні вечори у восьмирічній школі ” (1974, у співавторстві), “Остроградський” (1980, у співавторстві), “Дорогами Унікурсалії”(1981, у співавторстві),  “Визначні математичні задачі”(1981), “Колумби математики” (1982),  “Математична мозаїка” (1982),  “Математичні софізми і парадокси” (1983, у співавторстві) “Математика служить людині” (1984), “ Історія розвитку математики. Альбом.” (1987, у співавторстві) “Добрий день, Архімеде!” (1988, у співавторстві), “У пошуках інтеграла” (1990).

Майже 20 років А. Г. Конфорович був заступником відповідального редактора і активним дописувачем збірника науково-популярних статей “ У світі математики”. На його сторінках він опублікував багато цікавих і актуальних статей, значна частина яких стосувалася життєвого і творчого шляху визначних математиків. Це статті: “Нільс Генрік Абель”, “Леонард Ейлер”, “Готфрід Вільгельм Лейбніц”, “Ісаак Ньютон” та інші.

Науково-популярні публікації А. Г. Конфоровича і в наш час широко використовуються учнями, студентами і  вчителями в Україні та за її межами.