Михалевський Анатолій Васильович (1955)

Деталі

Михалевський Анатолій Васильович, випускник 1955 року

доцент, кандидат педагогічних наук

Народився Анатолій Васильович 21 лютого 1926 р. в селі Вільховець Звенигородського району Черкаської області в родині вчителів. У 1933 р. почав навчання в середній школі № 2 м. Звенигородки. Війна та окупація перервала навчання.

У березні 1944 р. був призваний до лав Червоної армії і до кінця війни брав участь в бойових діях у складі 94 Гвардійської стрілецької ордена Суворова II ступеня Звенигородсько-Берлінської дивізії, яка входила до складу І-го та ІІ-го Українських фронтів, а потім І-го Білоруського фронту.

Після демобілізації у жовтні 1950 р. продовжив навчання у 10-му класі школи робітничої молоді м. Звенигородка, яку закінчив у 1951 р. з золотою медаллю. З 1951 р., по 1955 р. навчався на фізико-математичному факультеті КДПІ імені О.М. Горького, після закінчення якого був призначений на посаду асистента кафедри елементарної математики та методики математики цього факультету.

Читав курси і спецкурси, пов’язані з елементарною математикою і методикою її викладання в школі, керував педагогічною практикою та науковою роботою студентів, проводив практичні, семінарські і лабораторні роботи на фізико-математичному факультеті, на курсах підвищення кваліфікації методистів-математиків.

Наукові інтереси А.В. Михалевського концентрувалися навколо питань екранізації шкільної математики і методики розв'язування математичних задач. Кандидатську дисертацію захистив у 1969 році на тему „Елементи екранізації у викладанні математики в середній школі”. А з лютого 1972 р. одержав вчене звання доцента і був обраний на посаду доцента елементарної математики та методики математики.

 Він першим в Україні створив математичний діафільм „Парабола в природі і техніці” і багато інших екранних засобів, що вийшли масовими тиражами. Сформулював систему основних принципів будови мальованих кінофільмів з математики (1978). Серед його публікацій виділяються „Кодоскоп на уроках математики” (1973), „Про графічне визначення уявних коренів квадратних рівнянь” (1973), „Про методику побудови графіків складених функцій у шкільному курсі математики” (1978) та ін. Друкувався в зарубіжних математичних журналах (СФРЮ, ПНР).

Протягом багатьох років Анатолій Васильович був секретарем кафедри математики і методики математики. Особливо багато працював на ниві організації наукової роботи студентів на факультеті та в інституті, за що Міністерство освіти СРСР нагородило його Почесною грамотою. Більше десяти років (1972-1983) був відповідальним секретарем республіканського науково-методичного збірника „Методика викладання математики”.

За бойові і трудові заслуги нагороджений орденами Червоної Зірки, Вітчизняної Війни та багатьма медалями.

Помер А.В. Михалевський 21 вересня 1990 р.

   

Всього відвідувань

8547366

   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ